EğitimHaberler

[VİDEO VE FOTO GALERİ] Büyükelçi Samsar, Türkçe konuşan öğrencileri kabul etti

Reklam

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlen 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları ülke finali öncesinde Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar, katılımcı öğrenci ve öğretmenleri kabul etti.

Büyükelçilik rezidansında gerçekleşen etkinliğe; Kiev Büyükelçiliği İkinci Kâtibi Fatih Öztürk, Uluslararası Meridyen Okulu Müdürü Ümit Karagözlü, Türkçe Öğretmeni Oksana Burak, Uluslararası Meridyen Okulu, Ukrayna Devleti Doğu Dilleri Lisesi ve Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı 73’üncü Okul’un öğrenciler katıldı.

Öğrencileri rezidansında sıcak bir şekilde karşılayan ve tek tek tanışan Mehmet Samsar öğrencilere kendisi hakkında da bilgi verdi. Öğrenciler daha sonra olimpiyatlar için hazırlandıkları Türkçe şarkı ve şiirleri okudu. Öğrencilere yarışmada başarılar dileyen Büyükelçi Samsar, öğrenci ve öğretmenlere çeşitli hediyeler takdim etti. Okulu Müdürü Ümit Karagözlü ise Türkçe Öğretimine katkılarından dolayı olimpiyat heyeti tarafından Büyükelçi Samsar’a verilen plaket takdim etti.

Ülke genelinde yaklaşık 2 bin 500 öğrencinin ter döktüğü Ukrayna Finali, 30 Mart’ta, Kiev’in merkezinde bulunan Ukrayna Evi Kültür ve Fuar Merkezi’nde (Dom Ukrayna) gerçekleşecek.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Reklam
Etiketler
Reklam

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close